IZOLÁCIA PODKROVIA

Ušetrí Vám peniaze za kúrenie

Máte dom s podkrovím a rozhodli ste sa ho zaizolovať? Pripravili sme pre vás niekoľko tipov, na ktoré treba pamätať.

Výber vhodnej tepelnej izolácie podkrovia závisí od viacerých faktorov:

 • či ide o novostavbu alebo starší dom,
 • od výpočtu tepelných strát pri prechode tepla strešným plášťom (na výpočte sa podieľajú vlastnosti konštrukcie, podnebie a iné faktory),
 • s bodom vyššie súvisí aj tvar strechy, čím je zložitejší, tým sú tepelné straty vyššie,
 • svoje urobí aj klíma, v ktorej bývate, aj to, na akú svetovú stranu máte dom orientovaný a aký smer vetrov vo vašej oblasti prevláda,
 • od energetickej požiadavky na dom (či máte obyčajnú stavbu alebo nízkoenergetický či pasívny dom),
 • výber vetranej alebo nevetranej strešnej konštrukcie závisí od toho, aké teplo a vlhko je vo vnútri, resp. či je podkrovná časť vykurovaná.

Výber peny pre izolovanie podkrovia tiež závisí od viacerých podmienok. Pena s otvorenou bunkovou štruktúrou sa používa do konštrukcií, ktoré potrebujú paropriepustnú tepelnú izoláciu. Týka sa to najmä dvojplášťových striech.

Pena s uzavretou bunkovou štruktúrou zaizoluje tepelne a má aj funkciu parozábrany s minimálnou nasiakavosťou. Najlepšie sa uplatní v plechových konštrukciách.

Použiť sa dá aj systémové riešenie pre ploché strechy, t.j. použije sa pena s uzavretou štruktúrou a zvýšenou pevnosťou v tlaku, dokopy spolu s vrstvou silikónovej UV ochrany tvoria finálnu vrstvu plochých striech.

Spôsoby montáže tepelnej izolácie:

 • medzi krokvami,
 • nad krokvami,
 • pod krokvami,
 • ich kombinácia.

V minulosti sa najčastejšie používala izolácia medzi krokvami, avšak časom sa zistilo, že má najmenšie tepelnoizolačné vlastnosti z dôvodu tepelných mostov v mieste krokiev. Drevo ako také má nižšiu tepelnoizolačnú schopnosť ako použitá izolácia. Toto sa rieši fóliovou parozábranou na vnútornej strane. Na nosnú konštrukciu krovu vplývajú rozdielne vonkajšie a vnútorné teploty vzduchu, striedanie dňa a noci. S kondenzáciou vodných pár sa zvyšuje riziko vzniku plesní. Aj preto sa tento spôsob už využíva minimálne.

Nedostatky uloženia izolácie je možné eliminovať aj doplnkovou tepelnou izoláciou pod krokvami. Je nevyhnutné použiť zo strany interiéru parozábranu, t.j. hydroizolačnú fóliu. Potom sa montujú nosné profily a sadrokartón. Ako prvá sa oplášťuje stropná časť podkrovia. Nevýhodou je, že toto riešenie zmenšuje interiér.

Tepelná izolácia nad krokvami síce zväčší hrúbku strešného plášťa, avšak prináša aj niekoľko výhod. Teplotné výkyvy v konštrukcii sú menšie, rovnako aj tepelné mosty, a je možné nechať v interiéri vyniknúť konštrukciu krovu.  Je to ekonomický aj esteticky prijateľný spôsob zateplenia. Hlavná vrstva sa na základe sprísnených tepelnotechnických požiadaviek posilňuje ešte jednou vrstvou uloženou priečne pod krokvy, čím sa odstránia prípadné tepelné mosty v ich oblasti. Parozábrana sa umiestňuje medzi tieto dve vrstvy.

Na to, akú hrúbku izolácie zvoliť slúži výpočet, ktorým sa získa hodnota tepelného odporu. Tento výpočet vám, samozrejme, zrealizujeme my, rovnako ako návrh najvhodnejšieho typu izolácie pre vaše podkrovie.

Zateplenie podkrovia

Zateplenie podkrovia


Zateplenie podkrovia  Vám ušetrí v priemere až 50% nákladov.

Zateplenie strechy


Zateplenie strechy  môžeme vykonávať z vnútornej ale aj z vonkajšej strany.

Zateplenie domu


Cena zateplenia domu sa pohybuje od 20 eur za m2 pri hrúbke cca 25 cm.

Zateplenie základov

Zateplenie základov


Zateplenie základov predstavuje základ aj pre ďalšie zateplenia domu

Záruka kvality

Prečo si vybrať Nás

Projekty ukončíme vždy v dohodnutom termíne

Dobrý plán je základom úspechu. Kto plánuje, nestresuje a vždy odovzdá svoje dielo v dohodnutom termíne.

Vždy dostupný

Komunikácia je prvoradá. Vždy sa snažíme odpovedať na emaily v čo najkratšej dobe. Presvedčte sa . Napíšte nám alebo nám rovno zavolajte a vypýtajte si nezáväznú cenovú ponuku.

Profesionálny prístup

Naši pracovníci sú pravidelne vzdelávaní v najnovších technológiách a postupoch. Iba vzdelaný pracovník sa môže stať majstrom.


Kontaktujte Nás

 • 1. WOOD-HOUSE, s.r.o.
 • pondelok - sobota 7:00-17:00
 • 1. mája 913/2
  03901 Turčianske Teplice-Diviaky
  Slovensko
 • +421 905 883 902

MAPA

O nás

Šťastná izolácia vytvorí rodinné teplo v každom dome. Šťastný klient je naším cieľom už 12 rokov.

Spolupracujeme