+421 905 883 902
stastnaizolacia@gmail.com
Po - So 7:00 - 17:00
Stastná izolácia
  • DOMOV
  • O NÁS
  • IZOLÁCIA
    • ZÁKLADOV
    • STRECHY
    • POTRUBIA
    • PODLAHY
    • PODKROVIA
  • ZATEPLENIE
    • DOMU
    • ZÁKLADOV
    • STRECHY
    • PODKROVIA
  • CENA STRIEKANEJ IZOLÁCIE
  • GALÉRIA
  • BLOG
  • KONTAKT
izolacia-strechy.jpg

Výhody zateplenia podkrovia striekanou izoláciou

30. decembra 2018Zateplenie0

Prečo zatepľovať striekanou izoláciou? Je to rýchle, ekologické riešenie, ktoré zabráni akýmkoľvek tepelným mostom.  Ak sa rozhodujete medzi PUR penou a sklennou vatou, tento článok vám pomôže s rozhodovaním.

Plánujete zatepliť podkrovie a ešte stále váhate nad tým, akým spôsobom? V súčasnosti je najefektívnejším riešením striekaná izolácia. Vďaka moderným technológiám a materiálom sa spôsoby izolácie posunuli na úplne inú úroveň.

Prečo treba zaizolovať podkrovie?

Fyzika je neúprosná. Teplý vzduch stúpa smerom hore a hromadí sa práve v podkroví. V prípade nedostatočnej izolácie teplo prenikne cez strop do okolitého ovzdušia a náklady za vykurovanie v zimnom období sa poriadne zvýšia. Ak chcete náklady za energie znížiť, kvalitná izolácia je nevyhnutnosťou.

Striekaná izolácia PUR penou dokonale zabráni úniku tepla v zime a súčasne vás ochráni pred prehrievaním v lete. Izolácia stropov a podkrovia sa realizuje mäkkou penou s otvorenou bunkovou štruktúrou.

Prečo použiť striekanú izoláciu do podkrovia?

Striekaná izolácia prišla na trh, aby vyriešila nedostatky minerálnej vaty. Práve minerálna vata sa dlhé roky používala ako takmer jediný izolačný materiál. Dnes máte na výber. Viete, aké výhody má PUR pena pri izolovaní podkrovia?

Zateplenie fúkanou izoláciou

1. Rýchle riešenie

Jednou z najväčších výhod striekanej izolácie je rýchlosť. Aj väčšie podkrovie štandardného rodinného domu je možné zaizolovať behom jedného dňa.

2. Vyplní všetky špáry

Pri zatepľovaní podkrovia minerálnou vatou je mimoriadne náročné ju perfektne osadiť do každej medzery. Striekaná izolácia sa naopak po nastriekaní začne rozpínať a pri tomto „raste“ vypĺňa všetky priestory. Vytvorí celistvú vrstvu, ktorá dokonale plní svoju izolačnú funkciu na celej ploche. Vďaka tomu zabráni aj vzniku plesní.

3. Nemení svoj tvar a nezmršťuje sa

Okrem toho minerálna vata časom začne sadať a už nedokáže plnohodnotne zabrániť úniku tepla. PUR pena je stála a svoj tvar môže zmeniť len vplyvom UV žiarenia. Tomuto nežiadúcemu javu efektívne zabráni náter odolávajúci UV žiareniu.

4. Je nezaujímavá pre hlodavce

Nikto netúži po tom, aby mu nad hlavou pobehovali myši a iné hlodavce. Bohužiaľ na minerálnej vate alebo polystyréne si pochutia radi. Striekaná izolácia však nie je v ich jedálničku a je takmer nulová šanca, že sa vám do nej prehryzú.

5. Krátka návratnosť investície

Každého záujemcu o izoláciu striekanou penou môže na prvý pohľad zaskočiť cena. V porovnaní s minerálnou vatou je až dva až trikrát drahšia. Ale cena v tomto prípade nie je všetko.

Svojpomocne si minerálnou vatou nikdy nezateplíte podkrovie tak, ako to dokážu profesionáli s PUR penou. Vďaka súvislému nánosu a dokonalému vyplneniu špár zabráni akýmkoľvek tepelným mostom a vaša počiatočná investícia sa vám rýchlo vráti v podobe nižších výdavkov na kúrenie. Maximálny horizont návratnosti je 4 až 5 rokov.

Pri zatepľovaní podkrovia je dôležité si uvedomiť, že ide o dlhodobú investíciu. Ak chcete problém s únikom tepla vyriešiť raz a navždy, určite pouvažujte nad striekanou izoláciou. Vydrží mnoho rokov a ani časom nestráca svoje izolačné vlastnosti.

Mám záujem o izoláciu podkrovia striekanou penou.

CONTINUE READING

shutterstock_270980615-1200x1800.jpg

5 tipov, ako svojpomocne izolovať striekanou penou

31. augusta 2018Izolácia0

Striekaná izolácia sa čoraz častejšie využíva pri zatepľovaní stropov, garážových brán alebo akýchkoľvek iných plôch. Ak ste šikovný a zručný domáci majster, môžete izolovať penou aj svojpomocne.

Zvažujete svojpomocnú izoláciu striekanou penou? Môžete si zakúpiť izoláciu v plechovke alebo väčšie prenosné balenie. Balík na svojpomocnú izoláciu zvyčajne pozostáva z tepelne izolačnej peny, ktorá je umiestnená v prenosnej súprave. Okrem toho budete potrebovať aplikačnú trysku a čistič peny.

postup striekania izolácie

Svojpomoc alebo firma?

Ak ste ešte nikdy nepracovali so striekanou izoláciou, dobre si zvážte všetky pre a proti. Dôkladne si naštudujte postup, ktorý odporúča výrobca konkrétnej peny, aby ste presne vedeli, do čoho idete. V prípade veľkých plôch (krovy a iné) je lepšie využiť služby špecializovanej firmy. Svojpomocná aplikácia striekanej izolácie sa hodí predovšetkým na menšie plochy, ako tesnenia okien, dverí alebo trubiek.

Dávajte si pozor na výber vhodnej peny. Nie všetky sú vhodné na svojpomoc. Niektoré sa miešajú v pomeroch, pri určitej teplote, a to vyžaduje ruky skúseného majstra, ktorý má prax v izolovaní penou.

  1. Chráňte si ruky, tvár a ústa

Pri práci s penou je nevyhnutné si chrániť pokožku pred kontaktom s ňou. V prípade izolovania menších plôch si vystačíte s okuliarmi, ochrannými rukavicami a návlekmi na topánky. V prípade väčších plôch už budete musieť dokúpiť aj ochranný oblek a masku na tvár.

  1. Dôkladne zakryte okná a dvere

Všetky povrchy, ktoré potrebujete ochrániť, musíte prekryť páskou a igelitom. Dôkladne ochráňte pred kontaktom s PUR penou predovšetkým rámy okien a zárubne, nezabudnite ani na vypínače.

  1. Nepoužívajte striekanú penu na vlhký povrch

Skôr ako použijete striekanú penu, mali by ste vedieť, že sa nesmie aplikovať na vlhký povrch.  Úroveň vlhkosti by mala byť nižšia ako 20 %. Okrem toho musí byť povrch samozrejme čistý a zbavený prachu. Aj keď sa pena môže aplikovať aj pri nižších teplotách, podklad by mal mať pre lepšiu priľnavosť aspoň 15°C.

  1. Naplánujte si, kam použijete penu

Či už sa rozhodnete pre celé veľké balenie izolačnej peny alebo požijete menšiu plechovku, dobre si naplánujte postup, kde budete izolovať. Ak je to potrebné, napíšte si zoznam miest, kde budete penu aplikovať. Mnohé striekané izolácie majú trysky, ktoré nezasychajú, ale aj tak je lepšie postupovať rýchlo. Po stvrdnutí je možné penu upravovať brúsením alebo rezaním.

  1. Pozor pena je horľavá

Vypnite všetky zdroje ohňa, ktoré sa nachádzajú v blízkosti miest, ktoré budete izolovať. Pena je počas inštalácie mimoriadne horľavá. Okrem toho je vhodné otvoriť okná a zabezpečiť dostatočnú výmenu vzduchu v miestnosti.

Ako vidíte, ak ste sa rozhodli izolovať striekanou penou strechu, základy, krovy alebo iné veľké plochy, je lepšie požiadať o službu odborníkov. Ide o pomerne precízny proces, ktorý si vyžaduje skúsenosť a má svoje pravidlá. Pri menších plochách a drobnostiach, pokojne siahnite po striekaných izoláciách určených pre domáce použitie.

CONTINUE READING

5-vyhod-striekanej-izolacie.png

Päť výhod striekanej izolácie

30. júna 2018Izolácia0

Trápi vás pleseň na stenách, vlhké steny, večne zarosené okná, hluk z poschodia, chlad od nôh či nepríjemné teploty v lete alebo večne unikajúce teplo v zime? Váš dom potrebuje kvalitnú izoláciu. Akú si však zvoliť? Striekaná izolácia prináša hneď niekoľko výhod.

Striekaná izolácia je dvojzložková polyuretánová pena s uzavretou bunkovou štruktúrou, ktorá vo vašom dome vytvorí žiadané tepelné a akustické prostredie. Aplikuje sa na povrch izolovanej konštrukcie hydrodynamickým striekaním pomocou vysokotlakého zariadenia. Vytvorí sa dokonalá spojitá vrstva bez medzier a spojov, ktorá zabezpečí odolnosť voči času aj mechanickému narúšaniu.

Fúkaná izolácia umožňuje zatepliť aj komplikovane prístupné miesta, ako sú strechy, väzníkové krovy, dutiny trámových stropov, šikmé steny podkroví, atypické tvary domov a pod.

Dobrú izoláciu je možné prirovnať k funkčnému oblečeniu – nebude cez ňu prenikať studený vzduch, ale je schopná odvádzať vlhkosť, čo zabezpečí dýchanie materiálu bez vzniku plesní a alergií.

5 výhod striekanej izolácie

Striekaná izolácia prináša isto viac, než päť výhod, ale spomeňme tie najdôležitejšie, ktoré vám môžu pomôcť pri rozhodovaní, aký typ izolácie si zvoliť:

  1. Striekanou penou možno izolovať počas celého roka (až do mínus 38 st. C).
  2. Nevzniká pri nej odpad, je bezprašná a zdravotne nezávadná.
  3. Je časovo nenáročná – stropy štandardného rodinného domu môžete mať zateplené za dve až štyri hodiny.
  4. Šetrí vaše financie – návratnosť počiatočnej investície do cca troch rokov, s tým, že ušetríte až do 70 % na spotrebe tepla.
  5. Je flexibilná a pružná – jej tenká vrstva sa  prispôsobí akémukoľvek povrchu, nevytvára dodatočné spoje a neoddeľuje sa od povrchu.

Ak ste mali doteraz pochybnosti a odrádzalo vás najmä to, že budete mať dom dlho v neporiadku, príp. vám v dome a v záhrade vznikne veľa odpadu a o návratnosti ste pochybovali, veríme, že sme vás upokojili a potvrdili, že izolovať dom striekanou izoláciou je správna voľba.

Ak vás zaujal spôsob a výhody striekanej izolácie, neváhajte sa na nás obrátiť. Radi vám pripravíme ponuku priama na mieru. CHCEM NACENIŤ 

CONTINUE READING

ako-zateplit-strechu.png

Ako zatepliť strechu

30. júna 2018Zateplenie0

Rozhodli ste sa zatepliť strechu vášho domu a lámete si hlavu nad tým, kedy a kam vypracete celú povalu? Prípadne riešite ako zatepliť rovnú strechu a čo všetko to obnáša? Pozrieme sa na obe možnosti.

Skryté zákutia povaly, poradí si s nimi chytrá pena

Povala je miesto, kde človek odkladá mimosezónne veci, príp. tie s nálepkou “možno sa ešte zídu”. Občas je tam toho pekná hromada a keď príde na to,  že bolo by naozaj dobré strechu zatepliť, majiteľom vlasy stavajú dupkom, čo s tými vecami tam.

Ideálne riešenie je zateplenie strechy chytrou (polyuretánovou) penou.  Možnosti jej aplikácie sú buď z vnútornej, ale aj z vonkajšej strany. Pri aplikácii zvonka je váš problém vyriešený.

Ako zatepliť chytrou penou šikmú strechu

Pri jej aplikácii sa postupne odkrýva vstávajúca krytina.  Ak sa na streche nachádza stará, nefunkčná izolácia, tá sa odstráni, priestor sa vyčistí a nastrieka sa pena. Na túto sa môže okamžite aplikovať difúzna fólia a strecha sa zatvorí.

Netreba sa báť, že by vám strechu odkryli naraz na mnohých miestach a pri príchode nečakanej búrky máte vytopený dom. Krytina sa odkrýva po častiach a aplikácia peny je naozaj veľmi rýchla.

Ako zatepliť chytrou penou rovnú strechu

Na izoláciu rovných striech sa používa polyuretánová pena so zvýšenou hustotou a ochranný náter, ktorý zabráni prieniku UV žiarenia na penu a zároveň domu poslúži ako hydroizolácia. Na záver môžete použiť hocijaké farebné prevedenie aj s protišmykovým povrchom.

Na ploché strechy je pena ideálnym riešením najmä pre jednoduchý, bezspojový výsledok, ktorý sa ňou dosiahne. Prispôsobí sa aj zakriveným povrchom. Má vyššie tepelno-izolačné vlastnosti, ako iné materiály pri tej istej hrúbke.

Nemusíte sa obávať, že by zaťažila vašu konštrukciu, práve naopak, spevní ju. Nanáša sa na pôvodný povrch, na ktorý výborne priľne. Hravo si poradí s komínmi či inými prekážkami a jej aplikácia nepotrvá dlho (uvádza sa, že 1000 m2 sa týmto spôsobom zateplí za jeden deň).

Ak predsa len váhate, ako ďalšie plus treba uviesť, že mechanické a chemické vlastnosti polyuretánovej peny a silikónu vytvoria veľmi odolnú povrchovú vrstvu, ktorá odolá chemikáliám, náročným klimatickým podmienkam a eliminuje vznik baktérií. S čistením si tiež nemusíte robiť vrásky, ide to hravo a spoľahlivo utesní všetky škáry a rohy.

Postup:

  • Príprava povrchu na aplikáciu

Zahŕňa očistenie a odmastenie, v niektorých prípadoch treba povrch vybrúsiť a úplne vyrovnať. Praskliny či škáry sa pretmelia a ošetria elastickými páskami, aby získali pružnosť.

  • Vytvorenie adhézneho mostíka

Na očistený povrch sa nanesie penetračný náter, ktorý sa vyberie na základe savosti podkladu.

  • Striekanie peny

Následne sa aplikuje pena. Hydroizolačná vrstva tvorí 2 – 3 mm.

  • Finálna povrchová úprava

Po aplikácii systému polyuretánovej hydroizolácie, nie sú potrebné žiadne ďalšie úpravy, ale, samozrejme, je možné pripraviť takýto povrch napr. na výsadbu vegetácie alebo sa môže povrch upraviť tak, aby bol protišmykový (kremičitý piesok a pod.)

Ak teda túžite stráviť sparné letné dni v chládku svojich domov a v zime naopak nekúriť, ako sa vraví, pánu bohu do okien, izolácia strechy je tým správnym riešením. Počiatočné investície sa vám vrátia do troch rokov a ďalej už budete len šetriť.

Zverte zateplenie strechy do rúk odborníkom. Budete to mať bez starostí (až teda na to menšie upratanie povaly, ak sa rozhodnete zatepľovať zvnútra). Radi vám vypracujeme ponuku na mieru. Kontaktovať Šťastné izolácie

CONTINUE READING

Najnovšie článkky

  • Výhody zateplenia podkrovia striekanou izoláciou 30. decembra 2018
  • 5 tipov, ako svojpomocne izolovať striekanou penou 31. augusta 2018
  • Päť výhod striekanej izolácie 30. júna 2018
  • Ako zatepliť strechu 30. júna 2018

Kontaktujte Nás

  • 1. WOOD-HOUSE, s.r.o.
  • pondelok - sobota 7:00-17:00
  • 1. mája 913/2
    03901 Turčianske Teplice-Diviaky
    Slovensko
  • +421 905 883 902
  • stastnaizolacia@gmail.com

MAPA

O nás

Šťastná izolácia vytvorí rodinné teplo v každom dome. Šťastný klient je naším cieľom už 12 rokov.

Spolupracujeme

SEO by empekaseo.sk